Firma Analizi Müşteri firma kültürü ve hedeflerinin tespiti Müşteri firma, aday profili ve pozisyon analizi, gerekli görüldüğü takdirde ilgili birim yöneticisi ile birebir görüşmeler yapılarak detay beklentiler belirlenir.Projenin ihtiyaçlarına ve firmanın belirlenen stratejilerine bağlı olarak ilanlar hazırlanır.
Aday Profili ve Pozisyon Analizi Aday havuzunun oluşturulması ve uygun özgeçmişlerin bulunması, Aday Havuzu ; veri havuzu, doğrudan araştırma, ilan verme yöntemleriyle  belirlenir.
Ön Eleme Mülakatlarının Gerçekleştirilmesi Özgeçmiş ön değerlendirmeleri ve mülakat davetleri  yapılır, Yetkinlik bazlı bireysel veya  grup mülakatları tamamlanır,
Olumlu Adayların Firma’ ya Sunumu Adayların müşteri firmaya yönlendirilmesi organizasyonu, CV bilgilerinin raporlanması
Referans Kontrolü Referansların kontrolü, adayın önceki iş deneyimleri ile ilgili 360° referans araştırması yapılarak  adayın hakkında bilgiler raporlanmaktadır.
İş görüşmelerinin ardından detaylı referans araştırmaları gerçekleştirilerek süreç tamamlanır ve talep edilirse adaya teklif yapılır.
Teklif ve İşe Başlama İşe başlama tarihinin kurum ve aday tarafından teyidi sağlanır ve süreç izlenerek Proje tamamlanır. Onay görüşmesi tamamlandıktan sonra işe giriş evraklarının takibi yapılır.
Yerleşen Adayın Kariyer Takibi 3, 6 ve 12 aylık dönemlerle, adayların firmalardaki memnuniyeti ölçülmektedir.
Firmalara tüm bu süreçlerde bilgilendirme ve ilgili raporlar yapılmaktadır